Біопаливні котли у школі на Чернігівщині

23 травня 2012 року у приміщенні Городнянської РДА відбулась прес-конференція з нагоди передання Тупичівській середній загальноосвітній школі котлів, що працюють на біопаливі.

Виготовлення та передача котлів  відділу освіти Городнянської РДА здійснюється у рамках інвестиційної пропозиції проекту по відновленню деградованих торфовищ, одним із співвиконавцем яких є Інститут розвитку територіальних громад. Планується, що заходи з відновлення осушених та покинутих торфових боліт не тільки позитивно вплинуть на загальне оздоровлення території, але й дозволять генерувати інвестиції в регіон шляхом формування економічно ефективних рішень, що пов’язані з управлінням і використанням ресурсів відновлених торфовищ. Установка біопаливних котлів – один із перших кроків до реалізації проектних  планів на рівні району, що гарантуватиме їх сталість у майбутньому і працюватиме на благо громади.

У рамках заходу відбулось офіційне підписання договору благодійної пожертви майна між відділом освіти Городнянської РДА, керівництвом  школи с. Тупичів та Українським товариством охорони птахів (офіційний виконавець проекту в Україні), а також проведений прес-тур до школи, де здійснено заміну старих котлів новими. В Чернігівській області це перші біопаливні котли, які працюють на місцевих дровах, соломі та трісці, встановлені в рамках проекту. Для зменшення втрат тепла, були також закуплені та встановлені нові труби. Переобладнання котельні та монтаж труб було здійснено коштом відділу освіти Городнянської РДА, що є яскравим прикладом партнерства між державою та неурядовими організаціями.