Відновлення торфовищ на Чернігівщині

12 березня перший заступник голови обласної ради Чернігівської області Іван Коробка зустрівся з менеджером проекту «Відновлення торфовищ для збереження біорізноманіття, скорочення парникових газів та економічного росту Українського Полісся» Олександром Микитюком та координатором цього проекту у Чернігівській області Риммою Олексієнко.

Подання Проектом обласної програми збереження та відновлення торфовищ в Чернігівській області на затвердження до обласної ради стало головною темою наради. Також обговорювались проміжні результати роботи на пілотних ділянках та поширення досвіду в інших районах області.

Питання відновлення занедбаних територій та зменшення кількості пожеж на осушених торфовищах є нагальним для Чернігівщини. Метою проекту є використання торфовищ після контрольованого підняття ґрунтових вод. Для області це означає скорочення пожеж, відновлення заплавних луків під сінокоси та пасовища, розвиток тваринництва, а також використання біомаси чагарників та рогози для виготовлення паливних брикетів – одного з альтернативних видів палива.

Впровадження проекту також дає можливість Чернігівщині залучити додаткові інвестиції на реконструкцію меліоративних систем та переобладнання комунальних котелень. За кошт проекту було обстежено 400 об’єктів меліоративних систем області, що дозволило визначити першочергові завдання з їх модернізації та реконструкції. Вже профінансовано реконструкцію шкільної котельні Тупічевської загальноосвітньої школи Городнянського району. На придбання 2 потужних котлів для альтернативних видів палив було витрачено 192,00 тис. грн., а на нові труби для подачі тепла у школі – 27,956 тис.грн.

Загалом, бюджетом проекту передбачено фінансування розвитку відновлювальних джерел енергії та сільських виробничих кооперативів, на які виділено відповідно 150 тис. євро та 120 тис. євро.