Мобілізація ресурсів громади для ефективного впровадження політики розвитку в Україні

2004-2005

Річний проект здійснювався ICDU за фінансової підтримки UCAN.

Ідея проекту полягала у підготовці та апробуванні в демонстраційних громадах унікальної для України моделі мобілізації ресурсів для вирішення пріоритетних проблем за участі населення. Модель включала в себе регулятивні акти, рішення місцевої влади та рекомендовану організаційну структуру і була розроблена за участі експертів ICDU та представників Верховної Ради України, Міністерства охорони навколишнього середовища України, UCAN, Еко-Право Київ та інших організацій.

Моделі були апробовані у двох демонстраційних громадах м. Сватов Луганської області та м. Коростишева Житомирської області. Представники громад також здійснили інформаційні кампанії по залученню населення, що включали громадські слухання та збори, публікації в ЗМІ та круглі столи.

Базуючись на досвіді громад та результатах апробації, ICDU підготував керівництво з ефективної мобілізації ресурсу територіальних громад в Україні. Також були підготовлені та подані до Верховної Ради України проекти поправок та доповнень до чинного законодавства в галузі мобілізації ресурсів громад.

Проект передбачав показати усім зацікавленим громадам та зацікавленим сторонам, що пропоновані моделі є ефективними та ведуть до об’єктивних екологічних, економічних та соціальних поліпшень у якості життя громад. Ці механізми гарантують залучення громадян до спільного прийняття рішень та участі в мобілізації ресурсів.

 

Проекти