Екологічні дії в громадах

Соціально-економічна модель для реабілітації торфовищ на приватних і комунальних землях. Технічний звіт

У рамках проекту “Демонстрація моделі відновлення с/г торфових земель на 3,000 га в межах осушувальної системи “Смолянка” розроблено соціально-економічну модель для успішної роботи з власниками та орендарями земель різної форми власності під час відновлювальних заходів на торфовищах Чернігівської області. Звіт містить теоретичний концепт соціально-економічної моделі для проектів зі зменшення викидів парникових газів і відновлення екосистем та практичну компоненту на основі обговорень моделі з зацікавленими сторонами.

Посібник «Мобілізація ресурсів територіальної громади для вирішення місцевих проблем»

Посібник висвітлює питання мобілізації ресурсів для вирішення проблем, різних підходів до пріоритизації проблем місцевої громади, кроків із розробки стратегії та визначення обсягу необхідних ресурсів. Окремі розділи присвячені організаційно-правовим формам, які громада може створити для накопичення ресурсів, та досвіду громад м. Коростишева та Сватівського району у мобілізації ресурсів для вирішення проблеми утилізації відходів. Посібник видано у 2005 р. українською мовою.

Посібник «Підготовка та впровадження місцевих екологічних програм у територіальних громадах України»

Базується на досвіді реалізації місцевих екологічних програм в 7 громадах України та містить детальний і поетапний опис кроків з формування дієвої цільової політики та мобілізації ресурсів громади для реалізації цієї політики. Корисний для керівників та спеціалістів органів місцевого самоврядування, комунальних та приватних підприємств соціального спрямування, зацікавленої громадськості. Посібник виданий у 2005 році українською мовою.

Переклад посібника “Пособие по реализации местных экологических программ действий в Центральной и Восточной Европе”

Містить досвід громад Польщі, Угорщини, Болгарії та Македонії з підготовки цільових програм, спрямованих на вирішення екологічних проблем територіальної громади. Команда ICDU виконала переклад посібника російською (2000) та українською (2002) мовами.

Брошура “Програма місцевих екологічних дій”

Кольорова брошура містить детальний опис програми МЕП, її цілі, етапи та основні результати громад, які взяли участь у програмі: м. Євпаторія, м. Павлоград, Косівський р-н Івано-Франківської області, р-н Балаклава м. Севастопіль, Сватівський р-н Луганської області, м. Коростишев та с.Чечельник. Видана у 2003 році українською та англійською мовами.

Сторiнка 1 з 212