Олександр Микитюк

Засновник ICDU, керівник проектів, національний експерт зі зміни клімату та збереження біорізноманіття, розвитку сільської місцевості та громад

Освіта

Отримав вищу освіту у Київському Національному університеті ім.Т. Шевченка за спеціальністю «Біологія та хімія». У 1991 році захистив кандидатську дисертацію у галузі орнітології. У 2000 та 2001 роках проходив стажування в Інституті сталих спільнот у штаті Вермонт, США щодо роботи з розвитку громад.

Професійний досвід

Був науковим співробітником Інституту зоології НАН України, виконавчим директором (1994-1999) та Головою наглядової ради (2000-2008) Українського товариства охорони птахів (УТОП), виконавчим менеджером Програми місцевих екологічних дій в Україні (МЕП, 2000-2004). У 2004 році заснував та очолив Інститут розвитку територіальних громад (ICDU) та ТОВ «Ресурсозберігаючі технології». У 2012 році Олександр Микитюк відійшов від керування ICDU, зосередившись на власних проектах і залишившись головним партнером ICDU.

Протягом 1994 – 2012 років, Олександр Микитюк ініціював та успішно реалізував більше 20 проектів, в тому числі 10 проектів зі збереження біорізноманіття в рамках мережі BirdLife International, 3 проекти з пом’якшення та адаптації до зміни клімату (спільно з мережею BirdLife International та німецькими партнерами) та 7 проектів з розвитку громад з урахуванням потреб довкілля.

Експертна діяльність

Є національним експертом з питань збереження біорізноманіття при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Також входить до складу експертної комісії Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування при Кабінеті Міністрів України. Запрошувався в якості експерта до розробки та впровадження проектів розвитку громад у Грузії та Росії.

У 2012 році Олександра Микитюка було включено до першого видання Who is Who в Україні – біографічної енциклопедії успішних людей України, яка входить до персональної серії «Hübners Who is Who» і є проектом міжнародного швейцарського видавництва «Who is Who Verlag für Personenenzyklopädien AG».

Основні напрямки діяльності

  • Розробка програм та заходів з пом’якшення змін клімату з урахуванням потреб збереження біорізноманіття
  • Оцінка потенціалу скорочення викидів парникових газів (ПГ) за рахунок впровадження практик сталого землекористування
  • Оцінка, розробка та супровід проектів скорочення викидів ПГ за напрямами спільного впровадження, зелених інвестицій та добровільних вуглецевих ринків (підготовка PIN, PDD та звітів з моніторингу); консалтингові послуги

Повний список...

Участь у проектах

  • «Демонстрація моделі відновлення сільськогосподарських торфових земель на 3,000 га  в межах осушувальної системи «Смолянка», північ України», 2013-2014
  • «Посилені економічні та правові інструменти для збереження степового біорізноманіття, адаптації до зміни клімату та її пом’якшення («Степове біорізноманіття»)», 2011-2013
  • «Скорочення викидів парникових газів шляхом відновлення та сталого управління торфовими болотами Україні», 2009-2012

Повний список...

Основні паперові та інтернет-публікації:

Був співавтором більш ніж 60 наукових та соціально-орієнтованих публікацій та видань, серед яких:

  • Трускавецький Р., Микитюк О., Трускавецький С. Методологія вуглецевого балансу осушених торфовищ України (англ. та укр. мовами, готується до друку)
  • Кузьманенко О.Л., Орлов О.О., Аксьом О.С., Микитюк О.Ю. Методика картування екотопів на основі дешифрування мультиспектральних космічних знімків /Біотопи (оселища) України: наукові засади їх дослідження та практичні результати інвентаризації (роб.мат. робочого семінару-наради у Києві 21-22 березня 2012 р.). – Київ-Львів, 2012. – С.109 – 118.
  • National Action Plans for Globally Threatened Species of Birds.Ukraine. 212 ст. Київ, 2000.

Повний список...