Розробка бізнес-моделей для природоохоронних територій та заходів

Заходи, які пропонує ICDU для фінансового покращення функціонування природоохоронних територій, направлені на інтеграцію природоохоронних завдань у плани соціально-економічного розвитку території. Добре сплановані дії дозволяють зменшити напругу між землекористувачами та офіційними структурами, відповідальними за ці природоохоронні території, а також забезпечити стабільність виконання природоохоронних цілей.

 Заходи, які можуть увійти до бізнес-плану:

  • Організація рекреаційної діяльності чи мисливського господарства (з метою регуляції поголів’я)
  • Переробка біомаси (для підтримки біотопу – флори та фауни – в належному стані)
  • Організація іншої господарської діяльності, яка дозволить підтримати діяльність природоохоронної території

Продемонстрована населенню перевага, насамперед фінансова, від збереження природного ресурсу краще за інші аргументи навертатиме до ідей довготривалого збереження вигідного усім режиму управління та підтримки території у належному стані.

ICDU може розробити технічне обґрунтування та бізнес-план, розробити або рекомендувати нормативні засади для створення таких механізмів (наприклад, цільових екологічних фондів). Ми також здійснюємо пошук інвестицій для реалізації запланованих дій.

Приклади бізнес-моделей, які втілювались ICDU:

Бізнес-моделі, які ми застосовуємо, спрямовані на розвиток сільських територій, вирішення проблеми управління територією з позиції збереження біорізноманіття та отримання фінансування для природоохоронних заходів.

Інститут розвитку територіальних громад є неприбутковою організацією, яка надає послуги з розвитку територій. Користувач послуг відшкодовує витрати Інституту на надання ним замовлених послуг згідно затвердженого бюджету.